Blog Dla Programistów C#/.NET

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy kolejnych 10 pomysłów ze 100 na aplikację, dzięki której nauczysz się programować i zbudujesz swoje portfolio. Dzisiaj przedstawię aplikację o poziomie trudności średnio-zaawansowanym.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 5/10 – Średnio-Zaawansowani)


41. Tworzenie Wykresów


Aplikacja, która umożliwi Ci wizualizację danych. Użytkownik może wybrać dowolny wykres, następnie wpisać dane lub przesłać dane z jakiegoś pliki i wygenerować odpowiedni wykres. Możesz zacząć od 1 wykresu i wpisywania danych bezpośrednio do aplikacji, a później możesz rozwijać aplikację o nowe typy wykresów, możliwość przesłania pliku z danymi, możliwość zapisu i eksportu wykresu.

41. Tworzenie Wykresów


42. Przepisy Kulinarne


Aplikacja, która będzie przechowywać różne przepisy kulinarne. Możesz dać możliwość dodania zdjęć, opisy krok po kroku, możesz też automatycznie wyświetlać kolejne kroki, żeby użytkownik podczas gotowania nie musiał klikać w telefon, możesz też wprowadzić czytanie tych przepisów przez komputer, czy telefon.

42. Przepisy Kulinarne


43. Wyświetlanie Pogody


Wyświetlanie aktualnej pogody z różnych lokalizacji, ewentualnie prognozy pogody. Najprościej tutaj wykorzystać jakieś zewnętrzne API, gdzie będziesz pobierał takie dane. Fajnie to możesz zwizualizować, może wyświetlić jakąś mapę itd.

43. Wyświetlanie Pogody


44. Własna Strona Ze Swoimi Projektami Portfolio


Własna strona internetowa, która będzie takim Twoim portfolio. To znaczy będziesz tam mógł dodać informacje o swoich innych projektach, czy aplikacjach, możesz pokazać też jak wyglądają od środka działające aplikacje, jakieś opisy każdego projektu, zdjęcia, ewentualnie dostęp do kodu, opinie Twoich klientów. Dzięki takiej stronie łatwiej będzie Ci znaleźć pracę lub jeżeli będziesz chciał pracować jako freelancer, to łatwiej Ci będzie znaleźć nowych klientów.

44. Własna Strona Ze Swoimi Projektami Portfolio


45. Książka Kontaktów


Aplikacja, która będzie taką książką Twoich kontaktów. Będziesz mógł tam zapisywać różne informacje o Twoich znajomych. Oprócz podstawowych informacji o każdym kontakcie możesz też tam zapisywać informacje np. o dacie urodzenia, imienin, tak żebyś nie zapomniał o złożeniu życzeń.

45. Książka Kontaktów


46. Informacje Dla Turystów


Informator dla turystów o danym mieście. Będziesz tam mógł zamieszczać najważniejsze informacje o Twoim mieście, opisy atrakcji, zdjęcia, wszystkie najważniejsze informacje. Ponadto będziesz mógł zbierać opinię na temat tych miejscówek. Możesz też zezwolić użytkownikom na dodawanie nowych obiektów, atrakcji itd. Musiałbyś też mieć jakąś kontrolę nad tym wszystkim, także dodawanie nowych atrakcji przez użytkowników niezweryfikowanych musiałyby zostać przez Ciebie jeszcze zatwierdzone.

46. Informacje Dla Turystów


47. Kompresja Zdjęć


Kompresja zdjęć. Czyli użytkownik wysyła zdjęcie, a Ty zwracasz mu nowe skompresowane zdjęcie, które będzie zajmowało mniej miejsca na dysku. Możesz też dodać nowe funkcje, jak np. konwertowanie typów zdjęcia, np. z PNG do JPG itp.

47. Kompresja Zdjęć


48. Dodawanie Aukcji Na Allegro


Zewnętrzna aplikacja, z której będzie można dodawać aukcje na allegro. Czyli tutaj też będziesz musiał skorzystać z API, które udostępnia allegro. Będziesz musiał wprowadzić rejestracje i logowanie do takiej aplikacji. Każdy użytkownik również będzie musiał wpisać podstawowe dane ze swojego konta, aby miał dostęp do API i mógł zarządzać swoimi aukcjami z zewnątrz. Warto, żeby dodanie aukcji z Twojej aplikacji było łatwiejsze niż bezpośrednio z allegro.

48. Dodawanie Aukcji Na Allegro


49. Serwis Społecznościowy


Niezbyt zaawansowany serwis społecznościowy. Możliwość utworzenia nowego konta, szukania znajomych, możliwość wymiany wiadomości, wyświetlanie wiadomości na osi czasu od swoich znajomych. Podstawowe funkcjonalności, nie musisz tutaj robić drugiego facebooka. Na to jeszcze przyjdzie czas później.

49. Serwis Społecznościowy


50. Umawianie Spotkań


Może to być aplikacja do umawiania spotkań na konkretną godzinę i czas spotkania. Takie aplikacje możesz mieć w różnych urzędach, czy salonach. Na oknie głównym może być widoczny kalendarz. Warto oznaczyć terminy, które już są zajęte, albo wyświetlić te dostępne. Następnie użytkownik – klient powinien mieć możliwość kliknięcie i zarezerwowania swojej wizyty. Możesz też pozwolić wpisać więcej informacji na formularzu, ewentualnie nawet przekierować od razu do płatności za wybraną wizytę.

50. Umawianie Spotkań


Zakończenie


Tyle pomysłów na aplikację do portfolio na dzisiaj. Kolejne przeanalizujemy już w kolejnym artykule.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 4/10 – Średnio-Zaawansowani)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
CTO & Founder - FindSolution.pl
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w Blazor, ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2025 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin